Mogens Hansen

Direktør, Ejer

Uddannet tømrer og bygningskonstruktør. Mogens leder det daglige arbejde hos Phiro, og har i mere end 10 år primært håndteret projektledelse, modellering, 3D-arbejde og postproduction.

Mail: mogens@phiro.dk
Phone:00 45 30 63 82 23

Rasmus Friis Skovgaard

Medejer, Salgsansvarlig

MA og uddannet multimedia animator ((Tech College, Aalborg, and C.F. Møller, Aarhus). Rasmus har været ansat hos Phiro siden 2008, og håndterer projektledelse, og salg.


Mail: rasmus@phiro.dk
Phone: 00 45 51 90 84 46

Anthon Bjerre Nordstrøm

Salgsansvarlig

Fotograf, 3D-grafiker, animator og passioneret netværker. Anthon har været i industrien i over 20 år, og kom til Phiro i august, 2018.


Mail: anthon@phiro.dk
Phone: 00 45 29 72 23 19

Nick Buchtrup Jensen

Senior 3D-grafiker

Multimedia grafisk designer, generalist og autodidakt 3D-grafiker siden 1998. 3D-visualiseringer er Nicks primære arbejdsfunktion hos Phiro.


Mail: nick@phiro.dk
Phone: 00 45 27 58 33 72

Christine Pomplun

3D lead artist og Key account manager

Uddannet 3D-spil/grafik/multimedia designer og er programmeringsgeneralist. Christine arbejder med 3D-grafik, udvikling af VR/AR, websites, postproduction og projektledelse.


Mail: christine@phiro.dk
Phone: 00 45 25 42 90 40

Henrik Christensen

3D-grafiker

Uddannet 3D-grafiker og spil-grafiker. Henrik arbejder med 3D-grafik, animation og postproduction.


Mail: hc@phiro.dk

Stefan Brandt Walsh

3D-grafiker

Mail: stefan@phiro.dk

Troels Rasmussen

3D-grafiker

Mail: troels@phiro.dk

Sebastian Appel

3D-grafiker

Mail: sebastian@phiro.dk

Benjamin Termansen

3D-grafiker

Mail: benjamin@phiro.dk

Alexander Peder Skarving

3D-grafiker

Mail: alexander@phiro.dk

Camilla Slot Kristensen

3D-grafiker

Mail: camilla@phiro.dk

Ioana Marin-Frøhlich

3D-grafiker

Mail: ioana@phiro.dk

Lennart Hjortshøj Fogh

3D-grafiker

Mail: lennart@phiro.dk

Line Talbo Bach

Projektleder

Mail: line@phiro.dk
Phone: 00 45 92 90 00 64

Carl Emil Andersen

Elev

Mail: carlemil@phiro.dk

Niels Bonnerup Jepsen

Elev

Mail: niels@phiro.dk

Ida Egeberg

Elev

Mail: ida@phiro.dk

Simon Birch Rasmussen

Elev

Mail: simon@phiro.dk

Bestyrelsesmedlemmer

Fra ventre mod højre: Rasmus Friis Skovgaard (medejer) | Bo Vallentin | Agner Nautrup | Mogens Hansen (ejer) | Sven-Ove Christensen (formand and medejer)